>>
>>
>>
>>
>>
>>

 

 

 

 

 

 

 

 

Show: Annual Stock Show (Chris Peachey Memorial Show)

Date: 12/11/2017

Judge: Kevin Lidbetter

Entries: 36

BIS: Andrea Gallagher ‘ Rosie Red'

 

D1 Red Adult Boar (5)

1. Heale & Davies

2. Sarah Bennett

3. Tegan Hogan

4. Alan Wilson

 

D2 Red Adult Sow (5)

1. Andrea Gallagher

2. Andrea Gallagher

3. Alan Wilson

4. Alan Wilson

 

D3 Black Adult (5)

1. Luke Holmes

2. Mike Bebbington

3. Tess King

4. Julie Davies

 

D4 Chocolate Adult (3)

1. Heale & Davies

2. Julie Davies

3. Madelaine Coomber

 

D5 Cream Adult (1)

1. Alan Wilson

 

D9 Cream Agouti (2)

1. Graham Godfrey

2. Graham Godfrey

 

D12 Red Challenge

1. Andrea Gallagher (Sow)

2. Heale & Davies (Boar)

3. Andrea Gallagher (Sow)

4. Alan Wilson (Sow)

 

D13 AOC Challenge

1. Heale & Davies (Choc)

2. Luke Holmes (Black)

3. Mike Bebbington (Black)

4. Julie Davies (Choc)

 

D14 Adult AC Challenge

1. Andrea Gallagher (Red)

2. Heale & Davies (Choc)

3. Luke Holmes (Black)

4. Heale & Davies (Red)

 

D15 Red Boar 5-8 (4)

1. Heale & Davies

2. Andrea Gallagher

3. Alan Wilson

4. Sarah Bennett

 

D16 Red Sow 5-8 (1)

1. Sarah Bennett

 

D19 Cream 5-8 (2)

1. Alan Wilson

2. Alan Wilson

 

D20 Cinnamon Agouti (1)

1. Graham Godfrey

 

D21 Golden Agouti (1)

1. Sarah Bennett  

 

D26 Red Challenge 5-8

1. Heale & Davies (Boar)

2. Sarah Bennett (Sow)

3. Andrea Gallagher (Boar)

4. Alan Wilson (Boar)

 

D27 AOC Challenge 5-8

1. Sarah Bennett (Golden Agouti)

2. Alan Wilson (Cream)

3. Graham Godfrey (Cinnamon Agouti)

4. Alan Wilson (Cream)

 

D28 Challenge AC 5-8

1. Heale & Davies (Red)

2. Sarah Bennett (Sow)

3. Andrea Gallagher (Boar)

4. Alan Wilson (Boar)

D29 Red Boar U/5 (2)

1. Alan Wilson

2. Tegan Hogan

 

D30 Red Sow U/5 (1)

1. Tegan Hogan

 

D31 Black U/5 (1)

1. Madelaine Coomber

 

D34 Cinnamon Agouti U/5 (1)

1. Sarah Bennett

 

D36 Silver Agouti U/5 (1)

1. Graham Godfrey

 

D40 Red Challenge U/5

1. Alan Wilson (Boar)

2. Tegan Hogan (Boar)

3. Tegan Hogan (Sow)

 

D41 AOC Challenge

1. Graham Godfrey (Silver Agouti)

2. Sarah Bennett (Cinnamon Agouti) 

3. Madelaine Coomber (Black)

 

D42 Challenge AC U/5

1. Alan Wilson (Red)

2. Tegan Hogan (Red)

3. Tegan Hogan (Red)

4. Graham Godfrey (Silver Agouti)

 

D47 Grand Challenge AC AA

1. Andrea Gallagher (Red Adult)

2. Heale & Davies (Choc Adult)

3. Luke Holmes (Black Adult)

4. Heale & Davies (Red Adult)

 

D48 Boar AC AA

1. Heale & Davies (Choc Adult)

 

D49 Sow AC AA

1. Andrea Gallagher (Red Adult)

 

D43 Juvenile AC Adult

1. Tegan Hogan (Red Boar)

 

D45 Juvenile AC U/5

1. Tegan Hogan (Red Boar)

2. Tegan Hogan (Red Sow)

 

D46 Juvenile AC AA

1. Tegan Hogan (Adult Red)

2. Tegan Hogan (U/5 Red)

3. Tegan Hogan (U/5 Red)

 

D50 New Members class

1. Tegan Hogan (Adult Red)

2. Tess King (Black Adult)

3. Tegan Hogan (U/5 Red)

4. Tegan Hogan (U/5 Red)